Master3Plus_products

Master3Plus ja vaikus on majas

Vaikne hoonekanalisatsiooni süsteem

Hoonesisesed torusüsteemid peaksid toimima vaikselt ja märkamatult. Pipelife vaikse hoonesisese kanalistasiooni torustiku Master3Plus torusüsteem on valmistatud kõrgekvaliteetsest polüpropüleen (PP) plastikust, millel on väga hea jäikus, et tagada suurepärased helikindlad omadused. Kolmest kihist koosneval kanalisatsioonitoru igal kihil on oma funktsioon, koos toimides tagavad nad erakordse vastupidavuse, löögitugevuse, võimalikult optimaalse hüdraulika ja heliisolatsiooni. 


Miks Master3Plus?

Uue täiustatud liitmiku välimus ja omadusted

MASTER3PLUS ühendab endas suurepärase jäikuse ja raskuse ning tavalisest suurema seinapaksuse. Liitmikud on markeeritud pistesügavuse tähisega. Selliste omadustega süsteem võimaldab saavutada hea heliisolatsiooni kanalisatsioonisüsteemis, olles samas lihtne ja mugav paigaldada.

Lahendus asjatundjatele

MASTER3PLUS-il on suurepärane hinna ja kvaliteedi suhe võttes arvesse saavutatud tehnilisi parameetreid. Tegu on teadlikule kliendile ning professionaalsele paigaldajale suunatud süsteemiga.

Erakordne kvaliteet

MASTER3PLUS on toodetud hoolikalt valitud kõrgetasemelistest materjalidest. Nüüdisaegne kolmes kihis torude ekstrusiooni ja muhvide vormimise tehnoloogia tagab äärmiselt hea kokkusobivuse ja veetiheduse.

Master3Plus _torud

Põhilised standardid mida järgida:

EN 1451

Plasttorude süsteemid heit- ja reovee äravooluks (madalatel ja kõrgetel temperatuuridel) hoonekonstruktsiooni sees – polüpropüleen (PP) (Plastic piping systems for soil and waste discharge (low and high temperature) within the building structure – Polypropylene (PP)).

 

EN 1053, EN 1054, EN 1055

Termoplastilised torusüsteemid; katsemeetodid (Thermoplastic piping systems; test methods).

 

EN 12056

Hoonetesisesed isevoolsed äravoolu-süsteemid („Gravity drainage systems inside buildings”). Projekteerimis- ja teostuseeskirjad

 

Sile sisekiht takistab ladestuste tekkimist ja tagab parema heliisolatsiooni. Tugeval keskkihil on head ring- ja pikijäikuse omadused, erakordne vastupidavus, mis on ühtlasi ka heliisolatsiooni alustalaks. Must väliskiht kindlustab erakordse löögikindluse – seda isegi madalatel temperatuuridel.

Pipelife’i MASTER 3 PLUS-i heitveetoru seinaprofiil koosneb kolmest hoolikalt kokkusobitatud kihist. See on väljatöötatud ja toodetud lahendamaks sagedalt esinevaid heitveetorustiku probleeme, mis tulevad tihti ette tänapäevastes elamu- ja tööstushoonete ehitusprojektides.

Iga kiht on loodud kindlate omaduste saavutamiseks.

Kokkupanduna annavad need kolm kihti MASTER3PLUS-i torusüsteemile mitmed eelised:

+ suur ring- ja pikijäikus

+ suur reovee läbivoolukiirus

+ erakordne heliisolatsioon

+ suur löögikindlus

Toodetud polüpropüleeni kopolümeerist (PP-CO).

•Ei takista veesamba liikumist – tekib vähem müra ja võimaldab suurt voolukiirust.

•Valge värvus torustiku paremaks kaameravaatluseks.

Toodetud mineraaltäidisega polüpropüleenist (PP-MV).

•Suurepärane jäikus.

•Hea heliisolatsioon.

•Mõõtmete stabiilsus madalatel ja kõrgetel temperatuuridel.

Toodetud polüpropüleeni kopolümeerist (PP-CO).

•Erakordselt vastupidav.

•Muhvide purunemine välistatud.

•Paigaldamine, transportimine ja objektil käsitsemine võimalik ka madalatel temperatuuridel .

Pipelife’i MASTER3PLUS-i heitveetorud ja liitmikud on läbinud katsed kooskõlas standardi EN 1451 1. osaga ja määratud kasutusala kood „BD”.

SN4 torude ringjäikus on vähemalt 4,0 kN/m2. Liitmikud on jäikusklassiga S16. Master3Plus-süsteem on seega saanud heakskiidu paigaldamiseks hoonesiseselt ja hooneväliselt ainult kuni tänavakanalisatsiooni ühenduskohani. Torudel ja liitmikel on otstes ühendusmuhvid koos seesmiste tihendirõngastega. Pipelife’i MASTER3PLUS-i heitveetorusid ja liitmikke kasutades on hoonete ja objektide äravoolusüsteemide projekteerimisel ja mõõdistamisel kohustuslik järgida standardi EN 12056 osi 1–5 ja standardit ÖNORM B 2501.

Üksik- ja mitmikühendusega torud paigaldatakse üldjuhul põrandasse.

Minimaalne lang on standardi ÖNORM B 2501 kohaselt 1%.

Veenduge, et torud on nõuetekohaselt paika fikseeritud ja kinnitatud nii, need oleks isoleeritud konstruktsiooni kaudu levivast mürast (nt isolatsioonmaterjalide kasutamisega ja otse kivipõhjale toetumata).

Torustiku katmata osad peab isolatsioonmaterjalidega muutma helikindlaks enne tasanduskihi valamist.

Üksik- ja mitmikühendusega torud paigaldatakse üldjuhul põrandasse.

Minimaalne lang on standardi ÖNORM B 2501 kohaselt 1%.

Veenduge, et torud on nõuetekohaselt paika fikseeritud ja kinnitatud nii, need oleks isoleeritud konstruktsiooni kaudu levivast mürast (nt isolatsioonmaterjalide kasutamisega ja otse kivipõhjale toetumata).

Torustiku katmata osad peab isolatsioonmaterjalidega muutma helikindlaks enne tasanduskihi valamist.

Süvendid ja freesitud sooned on lubatud ainult sel juhul, kui need ei mõjuta hoone konstruktsioonilist terviklikkust. Sooned tuleb teostada nii, et torud oleks võimalik paigaldada ilma neid pinge alla seadmata.

Kui krohvitakse vahetult torude peale, peab torud katma isoleerimismaterjaliga (nt mineraalvill, 4 mm PE-isolatsioonisukk).

Pipelife’i MASTER3PLUS-i torusid ja liitmikke on võimalik paigaldada põranda tasanduskihti helikindlalt. Vajaduse korral peab arvesse võtma torupikkuste muutumist (joonpaisumist) ühenduskohtades nii, nagu kirjeldatud peatükis „Torude ja liitmike ühendamine” (lk 14).

Torustiku lõigud peavad olema kinnitatud nii, et nende asend ei saaks tasanduskihi valamisel muutuda. Avatud toruotsad peab katma otsakorkidega. Vahed muhvide liitekohtades tuleb katta teibiga või katta fooliumiga nii, et tsemendisegu ei saaks neist läbi tungida.

MASTER3PLUS-i torude kasutamine tahketes betoonelementides nõuab strukturaalset analüüsi. Vibromasinate kasutamine on keelatud.

Sellistel juhtudel võib betooni raske kaalu tõttu torude kuju kahjustada saada. Müra isoleerimiseks peab toru olema täielikult kaetud 4 mm PE-isolatsioonisukaga.

Veenduge, et kõik toruliinid oleksid korralikult kinnitatud ja nende asend ei saaks betooni valamisel muutuda.

Torud: PP-CO/PP-MV/PP-CO

Liitmikud: PP-CO-MV

Tihendid: Stüreenbutadieenkummi (SBR-i) elastomeer

MASTER3PLUS-süsteemi tooted ei sisalda halogeene, kaadmiumiega raskmetalle.

Väliskiht: RAL 8012 punakaspruun

Keskkiht: RAL 9011 gafiitmust

Sisekiht: RAL 9003 signaalvalge

Torud: BD

Liitmikud: BD

MASTER3PLUS on testitud ja heaks kiidetud kasutamiseks „BD” kasutusala koodiga (building/drainage ehk hooned/äravool) kooskõlas standardiga EN 1451-1. Selle tulemusena on lubatud ka nende toodete maa-alune paigaldus tänava kanalisatsioonisüsteemiga ühendamiseks.

Torud on selgelt ja püsivalt markeeritud ettevõtte nime, tootmiskuupäeva- ja kellaaja, tootmisliini teabe, tootenime, jäikusklassi, külma kliima markeeringu, välisläbimõõdu, seinapaksuse, üldpikkuse, materjali, testnumbri ja EAN-koodiga.

Liitmikud on selgelt ja püsivalt tähistatud ettevõtte nime, materjali, välisläbimõõdu ja toruseeriaga ning nende kasutusklass, tootmiskuupäev ja EAN-kood on märgitud kleepsudel.

Pikaajaline temperatuurikoormus max 95 °C (vastupidavus temperatuurimuutustele EN 1451-1 järgi).

Pidevkoormus 60 °C.

Küsi lisainfot

Jaak Allam

Jaak Allam

tootejuht

+372 515 9219

OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

Helistame tagasi

Helistame tagasi
Võtame teiega ühendust telefoni teel
E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel