Avalike ja eluhoonete elektripaigaldised peavad olema mitte üksnes töökindlad, vaid vastama ka kõrgetele ohutusnõuetele. Samal ajal nõuab ehitustööstuse praegune areng nende suuremahuliste projektide võimalikult kiiret teostamist. Võttes arvesse klientide tagasisidet ja vajadusi, tõi Pipelife mõni aasta tagasi turule eelkaabeldatud elektrijuhtmete süsteemid. Põhjalik tooteportfell, millesse kuuluvad ka värvikoodiga ja halogeenivabad variandid, on pälvinud kiidusõnu töövõtjatelt ja paigaldajatelt, kes töötavad suurte elamuarendustega Belgias ja mujal.
Suured ehitusprojektid, nagu näiteks koolid, haiglad või mitmekorruselised hooned, nõuavad keerukaid elektrisüsteeme, mille paigaldamine võib olla äärmiselt aeganõudev. Ning töö algab juba enne esimese kaabli seina paigaldamist. Niinimetatud kaabeldamine — kilomeetrite kaupa kaablite kaitsetorudest läbi tõmbamine — on tüütu töö, mis on elektrikutele vastumeelt, eriti seetõttu, et juhtmed võivad selle protsessi käigus sageli kinni jääda ja kahjustusi saada.
Eelkaabeldatud kaablikaitse torudel, nagu nimigi ütleb, on vajalikud kaablid juba sisse paigaldatud; paigaldaja peab need üksnes ettenähtud pikkuseks lõikama. Seega pole vaja käsitsi kaabeldamist, mis võimaldab paigalduse lõpule viia tunduvalt lühema ajaga ja väiksema personaliga. Eelkaabeldatud torusüsteemid võtavad ka transportimise ja ladustamise ajal vähem ruumi ning võimaldavad vältida nendes etappides kaablikahjustusi.
Tulles vastu elektrikaupade hulgimüüjate ja elektrikute vajadustele ja soovidele, uuendas Pipelife mõned aastad tagasi oma eelkaabeldatud hoonesiseste kaablikaitse torude tooteportfelli, tuues turule seitsme erineva värvitooniga tooted, üks iga kaablitüübi jaoks.
Värvikoodiga süsteem sai kiiresti elektrikute hulgas populaarseks, sest lisaks projekti lõpuleviimiseks vajaliku aja säästmisele vähendas see ka valede juhtmete paigaldamise riski nullini.
Lisaks sisaldab tootevalik erinevaid halogeenivabu eelkaabeldatud kaablikaitse torusid elektrisüsteemide jaoks, kus peab olema tagatud kõrge tuleohutus. Tulekahju korral ei erita halogeenivabad materjalid kahjulikke gaase ja tekitavad vähem suitsu, mis hõlbustab inimeste ja loomade ohutut evakueerimist.
Pipelife’i eelkaabeldatud elektrijuhtmete süsteemid on valmistatud ettevõtte Belgia tootmisüksuses ja need vastavad Euroopa Liidu ehitustoodete määruse (CPR) Cca-klassi nõuetele. Elektrikutelt saadud tagasiside oli arendusprotsessi oluline osa, mis tagas, et neid kaablikaitsetorusid on lihtne lõigata ja tõmmata ning lisaks kerge kombineerida paljude erinevate täiendavate seinakarpide ja liitmikega.
Tänaseks on Pipelife’i eelkaabeldatud kaablikaitsetorud saanud eelistatud valikuks elektrikute jaoks nii Belgias kui ka mujal, eriti suuremahuliste ja kiirete ehitusprojektide korral, kus aeg on oluline.
Eelmisel aastal avas kinnisvara arendusfirma Polo Architects kaasaegse üliõpilaste majutuskompleksi YOU Leuvenis. 8000 m2 suuruses hoones on 104 stuudiokorterit ja tuba, millest igaühes on täielikult varustatud kööginurk.
Kogu kompleksi elektripaigaldiste eest hoolitses paigaldusfirma Eluxa. Kuna YOU projekti ajagraafik oli väga pingeline (üliõpilased pidid sisse kolima 2023. aasta sügiseks), otsustas Eluxa kasutada eelkaabeldatud kaablikaitse torusid.
Belgia elektripaigaldiste üldeeskirja AREI kohaselt tuleb õõnesseintes kasutada halogeenivabu torusid, mis vastavad vähemalt CPR Cca klassi nõuetele, ning Pipelife’i eelkaabeldusega torude valik sobis selleks ideaalselt. Eluxa juht Dieter Naenen märgib, et paigaldajatele avaldas muljet, kui paindlikud ja kergesti lõigatavad need torud on. Selge värvilise joonega märgistus, mis näitas sees paikneva juhtme läbimõõtu, muutis töö veelgi sujuvamaks.
“Me valisime need Preflexi kaablikaitse torud nende kvaliteedi, paindlikkuse ja paigaldamise lihtsuse tõttu,” ütleb Naenen kokkuvõtteks. „Ladus suhtlus Pipelife’i töötajatega oli samuti suur eelis.””
Hiljuti valminud korterikompleks Residentie Rietvink Tremelos, Flandrias, kehastab ökoloogiliselt teadliku arhitektuuri põhimõtteid, kombineerides energiatõhususe kaasaegsete elutingimustega.
Projekt hõlmab 10 tippklassi korterit, mis paiknevad kahes plokis ning on varustatud päikesepaneelide, põrandakütte ja soojustagastusega ventilatsioonisüsteemidega.
Residentie Rietvinki elektripaigaldised teostas kogenud töövõtja Electro Corbeels, kelle jaoks olid Pipelife’i standardsed kaablikaitsetorud ja seinakarbid juba tuttavad. Ulatusliku elamukompleksi elektrifitseerimise kiirendamiseks otsustas Corbeels katsetada Pipelife’i halogeenivabu kaablitorusid elupiirkondades, klassikalisi eelkaabeldatud kaablikaitse torusid ja süvistatud seinakarpe aga kasutati üldpindadel.
Kokku kasutasid paigaldajad paigalduse teostamiseks rohkem kui 10 kilomeetrit eelkaabeldatud torusid koos ~1000 seinakarbiga. Ettevõtte tegevdirektor Fanny Corbeels on süsteemi töökindluse ja mitmekülgsusega rahul:
„Oleme hiljuti hakanud kasutama Pipelife’i eelkaabeldatud elektrijuhtmete süsteeme nende kvaliteedi, mugava värvikoodisüsteemi ja kulutõhususe tõttu.”
Kaasaegsed elektripaigaldised, eriti avalikes ja eluhoonetes, peavad vastama rangetele kvaliteedi- ja ohutusstandarditele. Väga töökindlad kaablikaitse torude süsteemid on hädavajalikud, et täita neid nõudeid ning huvirühmade ja lõpptarbijate kasvavaid ootusi.
Eelkaabeldatud kaablitorude kasutamine on võimaldanud elektrikutel keerukaid projekte kiiremini, ohutumalt ja kulutõhusamalt ellu viia ning Pipelife on teinud tööd, et viia need süsteemid järgmisele tasemele.
„Kuna eelkaabeldatud kaablitorud on muutunud tänapäeva kiire tempoga ehitustööstuses oluliseks, tunneme me uhkust, et oleme välja töötanud ja tootevalikusse lisanud esmaklassilised eelkaabeldatud tooted, mis muudavad elektripaigaldised nii kiireks, ohutuks ja töökindlaks kui võimalik.” – Pipelife’i rahvusvaheline elektrikategooria juht Rob van Hoorn.
E-post