Sillutame teed tuleviku sporditähtedele - Pipelife torud lumeparkides

Eestis, Lätis ja Leedus on pikast lumerohkest talvest maksimumi võtmiseks võtmetähtsusega spordialad nagu suusatamine ja lumelauasõit. Pipelife'i tugevaid ja vastupidavaid torusid saab kasutada ohutute treeningtakistuste ja obstaaklite ehitamiseks. Eestis oleme viimase viie aasta jooksul toetanud Põltsamaa Kuningamäe nõlva, Nõmme-, Tartu Raadi- ja Lõunakeskuse lumeparki. 

Siledal veetorul libiseb suusk paremini ja ohutumalt

Seni oleme annetanud kõrgtihedast polüetüleenist (HDPE) veetorusid, mis on kerged, vastupidavad ja kergesti transporditavad. See on lumeparkidele oluline, et teostada hooldust ning luua uusi obstaakleid. 

Läti Suusaliidu esindaja ja freestyle-suusatamise entusiast Einārs Lansmanis selgitas, et HDPE-st valmistatud obstaaklid ohutumad ja libisemiseks sobivamad kui muud materjalid:

“plasttorud on väga vastupidavad ja pragunemiskindlad, seejuures elastsemad kui näiteks metall ning nende vastu kukkudes ei teki raskeid vigastusi. Lisaks saab hõlpsalt plastikul libiseda ka siis, kui lund pole, mis on meie jaoks ülioluline, et saaksime aastaringselt treenida." 

Lisaks ei lõhu plastist obstaalkid ka varustust.

A young skier slides across an HDPE pipe in Baldones Jib Park | Pipelife © Justīne Zonne
A skier performs a jump above two rails made from HDPE pipes | Pipelife © Justīne Zonne

Nõmme lumepargis saab aastaringselt Pipelife torudel sõita

Nõmme lumepargis saab Pipelife torudel sõita nii talvel kui ka suvel. Jah, suvenõlval on ka ilma lumeta võimalik suusatada ja lumelauaga sõita.

suvenõlv nõmme lumepark

Erilahendusena ja eksperimentaalse projekti raames tootsime Nõmme Lumeparki ka kõrgsurve veetorusid kunstlume kahurile. Eritellimusel toodetud PE (polüetüleen) survetorud olid välisläbimõõduga 63mm ja seinapaksusega 7,1mm (!). Sellise seinapaksusega toru nominaalne töörõhk on vastavalt kehtivatele normidele 20bar.​ 

Tartu Maratoni rada kuivaks tulevaks hooajaks

Osadel talispordiga seotud projektidel on annetatud torusid ka eesmärgipäraselt kasutatud, nimelt eelmise aasta sügisel toimunud Tartu Maratoni raja kuivendustöödel olid abiks just Pipelife torud. Raja kuivendamiseks läks meie poolt teele 200m PVC toru, läbimõõduga 200mm.

Pipelife torud Tartu Maratoni rajal
A young girl on a snowboard slides over an HDPE rail | Pipelife © Justīne Zonne

PIPELIFE LÄTI TOETAB BALDONES JIB PARKI

Läti ainus spordikompleks, mis pakub algajatele lumesportlastele aastaringselt võimalusi treenimiseks on Baldones Jib Park.  Pargi suusaradade ja -obstaaklite arendamiseks annetas Pipelife Läti 24 meetrit PE-torusid. 

Park on muutunud kohaks, kus kohalik kogukond saab tegeleda erinevate talispordialadega nii lumisel ajal kui ka ilma lumeta, samuti korraldatakse rahvusvahelisi freestyle-suusatamise ja lumelauavõistlusi.

A snowboarder performing a flip in the air next to a Pipelife HDPE pipe | Pipelife © Justīne Zonne

järgmisena Olümpiale? 

Praegu on Baldones Jib Parkis juba alanud treeningud taliolümpiamängudeks ning tulevased Läti meistrid lihvivad oma oskusi eelseisvateks võistlusteks. Kohalikult akrediteeritud võistluste korraldamisega võimaldab park sportlastel koguda punkte rahvusvaheliste edetabelite jaoks, võimaldades neil kvalifitseeruda olümpiamängudele.

"Olümpiatreening nõuab nii liumägesid kui ka hüppelaudu, nii et ilma torudeta ei saaks meie freestyle-lumelaudurid korralikult treenida ja oma potentsiaali täielikult ära kasutada," selgitab Einārs. "Suurema läbimõõduga torud sobivad suurepäraselt uute trikkide õppimiseks ja tehnika lihvimiseks kasutatakse väiksemat läbimõõtu."

Pipelife Latvia ja Läti Suusaliidu koostöö jätkub, otsides võimalusi talispordi arengu edasiseks toetamiseks riigis. Sel hooajal annetab Pipelife Latvia veel 24 meetrit HDPE torusid, mida kasutatakse Mežezersi suusakuurordis slopestyle liumägede ja obstaaklite paigaldamiseks. Uus väljak võimaldab Läti suusa- ja lumelauaringkonnal veelgi kasvada ning pakub noortele sportlastele veelgi rohkem treeninguvõimalusi.

Jaga:

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

Helistame tagasi

OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

Helistame tagasi

Helistame tagasi
Võtame teiega ühendust telefoni teel
E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel