Privaatsus-poliitika

Teie privaatsuse ja isikuandmete kaitsmine on oluline küsimus, millele me pöörame tähelepanu kõigis oma ettevõtte tegevustes. Me austame teie isikuandmete konfidentsiaalsust ja tegutseme alati kooskõlas andmekaitseseaduse ja käesoleva privaatsuspoliitika sätetega.

1. Käesoleva privaatsuspoliitika rakendusala

Käesoleva privaatsuspoliitika eesmärk on teavitada teid sellest, kuidas Pipelife Eesti AS ("ettevõte") kasutab isikuandmeid, millist teavet meie veebisaidi(-saitide), online rakenduste või mobiiliplatvormide kasutajate kohta kogutakse ning kuidas toimub selle hindamine ja edasine kasutamine, selle edastamine kolmandatele isikutele või muul viisil töötlemine.

Käesolevat privaatsuspoliitikat kohaldatakse Pipelife Eesti AS-is. Seda ei kohaldata Wienerberger kontserni kuuluvate teiste ettevõtete online teenustele või kolmandate isikute pakutavatele online teenustele.

2. Teabe kogumine

2.1. Teie poolt avaldatud andmed

Reeglina ei ole isikuandmete avaldamine meie online teenuste kasutamiseks vajalik. Kui meie online teenuste raames isikuandmeid (nimi, postiaadress või e-posti aadress) kogutakse, siis tehakse seda võimaluse korral vabatahtlikkuse alusel. Kui te näiteks soovite saada meie veebilehel pakutavat uudiskirja, siis vajame teie e-posti aadressi ning samuti teavet, mis võimaldab meil kontrollida, et teie olete näidatud e-posti aadressi omanik.

2.2. Automaatselt kogutud andmed

Andmete turvalisuse tagamiseks ja kasutajasõbralikkuse optimeerimiseks kogume ka meie online teenuste kasutamisega seotud isikustamata andmeid. Näiteks salvestatakse andmed teie internetibrauseri, operatsioonisüsteemi, enne meie veebilehele jõudmist külastatud veebilehe domeeninime, külastuste arvu ja keskmise meie veebisaidil veedetud aja kohta, samuti meie saidil vaadatud lehtede kohta.

Selliseid automaatselt kogutud andmeid ei seostata teistest allikatest pärit andmetega. Kuid me jätame endale õiguse neid andmeid tagasiulatuvalt kontrollida juhul, kui meie tähelepanu juhitakse nende konkreetsele ebaseaduslikule kasutamisele.

2.3. Küpsised ja veebimajakad

Meie online teenused kasutavad nn. brauseri küpsiseid ja veebimajakaid. Küpsised ei põhjusta teie arvutile mingit kahju. Need on väikesed failid, mille konfiguratsiooni seaded aitavad meil muuta oma online teenuseid kasutajasõbralikumaks, tõhusamaks ja turvalisemaks. Peale selle aitavad küpsised täita teatud kasutajafunktsioone.

Meie online teenused kasutavad tavaliselt "seansiküpsiseid", mis brauseri sulgemisel automaatselt kustutatakse. Aeg-ajalt kasutatakse ka "püsiküpsiseid", mis jäävad teie seadmesse seni, kuni need aeguvad või käsitsi kustutatakse. Püsiküpsised võimaldavad meil teie järgmise külastuse ajal teie brauseri ära tunda. Täpsema teabe "kolmandate isikute küpsiste", s.t. kolmandate teenuseosutajate nagu näiteks Google Inc. küpsiste kohta leiate vastavate teenuseosutajate isikuandmete kaitse eeskirjadest.

Teil on võimalik kohandada oma brauseri seadeid või mobiilseadmete privaatsusseadeid selliselt, et teid teavitatakse alati enne teie seadmesse küpsise saatmist, et saaksite iga juhtumi puhul eraldi otsustada, kas küpsist lubada või mitte. Samuti saate küpsiste aktsepteerimise teatud juhtudel või vaikimisi keelata ning aktiveerida koopiate automaatse kustutamise iga kord, kui oma brauseri sulgete. Kuid pidage meeles, et küpsiste keelamisel ei pruugi mõned meie online teenuste funktsioonid olla täielikult juurdepääsetavad.

Peale selle kasutame me oma veebilehe või meie uudiskirjade efektiivsuse analüüsimiseks veebimajakaid ehk lehemärgiseid. Näiteks võivad meie uudiskirjad ja HTML sisaldada veebimajakat, mis teeb kindlaks, kas meili või meiliga edastatud linke on avatud. Selline teave aitab meil oma meiliteenust parandada ning kohandada pakutavat sisu vastavalt kasutaja vajadustele. Meili kustutamisel kustutatakse ka veebimajakas. Meie tavapärased tekstimeilid enesestmõistetavalt veebimajakaid ei sisalda.

2.4. Veebianalüüs


Püsiva funktsionaalsuse optimeerimise ja maksimaalse kasutajasõbralikkuse tagamiseks kasutavad mõned meie online teenused allpool loetletud veebianalüüsi teenuseid ja sotsiaalvõrgustiku pistikprogramme. Selleks otstarbeks kasutatavad andmed on eranditult isikustamata andmed.

Google Analytics: Google Analytics, mida haldab Google Inc., 1600 Amphitheatre Parkway Mountain View, CA 94043, USA, kasutab nn. küpsiseid, s.t. teie arvutisse salvestatud tekstifaile selle analüüsimiseks, kuidas te meie online teenuseid kasutate. Reeglina edastatakse küpsisega kogutud andmed teie kasutajakäitumise kohta Google serverisse USAs ning salvestatakse seal. Online teenuste kasutamisel IP anonüümseks muutmise aktiveerimise korral kärbib Google teie EL liikmesriigis või Euroopa Majanduspiirkonnas asuva IP aadressi. Vaid erandjuhtudel edastatakse täielik IP aadress Google serverisse USAs ja kärbitakse seal. Online teenuste operaatori nimel kasutab Google teavet selleks, et hinnata online teenuste kasutamist teie poolt, koostada aruandeid nende tegevuste kohta ning pakkuda veebilehe operaatorile muid teenuseid seoses online teenuste kasutamise ja internetitoimingutega. Google Analytics osutatava teenuse raames teie brauseri edastatud IP aadressi ei seostata mingite muude Google salvestatud andmetega. Küpsiste salvestamise ennetamiseks saate oma brauserid sobivad seaded valida. Kuid sellisel juhul ei ole teil võimalik kasutada kõiki meie online teenuste funktsioone. Peale selle saate küpsiste abil genereeritud andmete kogumist ja nende Google poolt kasutamist ennetada, kui laadite alla ja installite brauseri pistikprogrammi, mille leiate aadressilt (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en). Täpsema teabe kasutustingimuste ja privaatsuspoliitika kohta leiate aadressil
www.google.com/analytics/terms/gb.html või https://policies.google.com/.

Hotjar: Kasutajakogemuse täiustamiseks kasutavad mõned meie online teenused Hotjar tarkvara (http://www.hotjar.com, 3 Lyons Range, 20 Bisazza Street, Sliema SLM 1640, Malta, Euroopa). Hotjar võimaldab meil mõõta ja hinnata kasutaja tegevust (hiireliigutusi, klikkide arvu, kerimisulatust). Selleks otstarbeks paigutab Hotjar kasutaja seadmesse küpsised ja võib salvestada kasutaja andmeid, nt. brauseri, operatsioonisüsteemi, veebisaidil veedetud aja jms kohta. Täpsema teabe Hotjar poolt andmete töötlemise kohta leiate aadressil www.hotjar.com/privacy.

Siteimprove: veebianalüüsi teenus Siteimprove Analytics, mida pakub Siteimprove A/S (Sankt Annæ Plads 28, 1250 Kopenhaagen, Taani), kasutab küpsiseid, s.t. teie arvutisse salvestatud tekstifaile teie online teenuste kasutamise analüüsimiseks. Küpsiste abil kogutud teave teie poolt meie online teenuste kasutamise kohta (sealhulgas kasutaja krüpteeritud IP aadress) edastatakse Siteimprove serverile Taanis ja salvestatakse seal. Siteimprove kasutab sellist teavet online teenuste kasutamise hindamiseks ja aruannete koostamiseks. Siteimprove ei edasta seda teavet kolmandatele isikutele. Siteimprove salvestab ja töötleb kogutud andmeid kooskõlas Saksamaa andmekaitse eeskirjadega. Küpsiste installimise ennetamiseks võib kasutaja valida brauseritarkvara vastavad seaded. Sellisel juhul ei pruugi kasutaja pääseda juurde kõigile online teenuste funktsioonidele. Täpsema teabe leiate Siteimprove privaatsuspoliitikast aadressil https://siteimprove.com/legal/privacy-policy/

2.5. Sotsiaalmeedia ja veebilehed

 

Wienerberger AG teeb koostööd erinevate sotsiaalmeedia pakkujatega. Osana sellest koostööst on teie brauser automaatselt ühendatud teenuseosutajaga (nt Facebook), kui te vastavat teenust kasutate. Näiteks IP-aadress, küpsised ja muu teave edastatakse asjaomasele teenuseosutajale, kui te olete nende veebilehte varem külastanud. Andmete edastamist piiratakse meie poolt nii palju kui võimalik ja toimub ainult siis, kui te sotsiaalmeedia võrgustikke kasutate. Olles sisse loginud mõnda sotsiaalmeedia võrku, saab see siduda meie veebilehe külastust teie sotsiaalmeedia kasutajakontoga.

Lisaks sellele kasutame pistikpgrogramme eri platvormidest (näiteks Facebook'i ikooni). Klõpsates vastaval ikoonil, nõustute te suhtlusega vastava platvormiga ja teabe edastamisega (nt IP-aadress) vastavale teenuseosutajale. Pistikprogrammi aktiveerides saab sotsiaalmeedia võrk teabe, et brauser on avanud vastava lehekülje meie veebilehel. See kehtib ka siis, kui teil pole selle sotsiaalmeedia kontot või te ei ole parasjagu sisse logitud. Kõnealune teave (kaasa arvatud IP-aadress) edastatakse otse veebilehitsejast vastava platvormi serverile ja seda säilitatakse seal.

Kui te meie veebisaidi külastuse ajal olete sisse logitud mõnda sotsiaalmeedia võrgustikku saab see sotsiaalmeedia võrgustik siduda külastuse otse teie kasutajakontoga, kasutades samal ajal aktiveeritud pistikprogrammi. Kui te kasutate mõnda pistikprogrammidest, näiteks klõpsides „meeldib" nuppu või lisades kommentaari, edastatakse vastav teave otse sotsiaalmeedia võrgu serverile ja säilitatakse seal. Seda teavet võidakse ka avaldada sotsiaalmeedia võrgus teie Facebooki sõpradele või Twitteri järgijatele.

Andmete kogumise eesmärk ja ulatus ning andmete edasine töötlemine ja kasutamine vastava sotsiaalmeedia võrgustiku poolt, samuti asjakohased õigused ja võimalused eraelu puutumatuse kaitsmiseks on võimalik leida vastava sotsiaalmeedia võrgustiku andmekaitsealast teabest.

Meie veebileht kasutab järgnevate sotsiaalmeedia võrgustike pistikprogramme:

Facebook pistikprogrammid ("jagamisnupp"): Facebook Inc., 1 Hacker Way, Menlo Park, California 94025, USA rakenduse pistikprogrammid tunnete ära Facebooki logo või "jagamisnupu" järgi. Facebooki pistikprogrammide ülevaate leiate siit: http://developers.facebook.com/docs/plugins/. Kui te kasutate meie online teenuseid, siis loob pistikprogramm otseühenduse teie brauseri ja Facebooki serveri vahel. Seega on Facebookil andmed selle kohta, et te kasutate meie online teenuseid oma IP aadressi alt. Kui vajutate Facebooki "jagamisnuppu" siis, kui olete oma Facebooki kontoga sisse logitud, siis saate linkida meie online teenuseid oma Facebooki profiiliga. Facebook saab seejärel seostada meie online teenuste kasutamise teie kasutajakontoga. Soovime juhtida tähelepanu sellele, et online teenuste pakkujana ei saa meie mingit teavet Facebooki poolt edastatud andmete sisu ega nende kasutamise kohta. Täpsema teabe leiate Facebooki privaatsuspoliitikast aadressil https://www.facebook.com/policy.php. Kui te ei taha lubada, et Facebook seostaks meie online teenuste kasutamist teie Facebook kasutajakontoga, siis logige enne meie teenuste kasutamist oma Facebook kasutajakontolt välja.

YouTube: YouTube'i opereerib Google, s.t. YouTube, LLC, 901 Cherry Ave., San Bruno, CA 94066, USA. Kui kasutate ühte meie online teenustest, mis kasutab YouTube pistikprogrammi, siis luuakse ühendus YouTube serveritega ja teie poolt kasutatavaid online teenuseid puudutav teave edastatakse YouTube serverile. Kui olete oma YouTube kontole sisse loginud, siis lubate YouTube rakendusel seostada teie brauseritoiminguid otse teie isikuprofiiliga. Selle ennetamiseks logige oma YouTube kontolt välja. Täpsema teabe selle kohta, kuidas YouTube kasutajate andmeid kasutab, leiate YouTube privaatsuspoliitikast aadressil https://www.google.com/intl/en/policies/privacy/.

Twitter: Twitteri teenust pakub Twitter Inc., 1355 Market Street, Suite 900, San Francisco, CA 94103, USA. Kui te kasutate Twitterit ja taaspostituse ehk "re-tweet" funktsiooni, siis lingitakse teie poolt kasutatud online teenused teie Twitteri kontoga ning edastatakse teistele kasutajatele. Samal ajal edastatakse andmed Twitterile. Soovime juhtida tähelepanu sellele, et online teenuste pakkujana ei saa meie mingit teavet edastatud andmete sisu ega nende Twitteri poolt kasutamise kohta. Täpsema teabe leiate Twitteri privaatsuspoliitikast aadressil http://twitter.com/privacy. Teie Twitteri konto privaatsusseadeid saate muuta aadressil http://twitter.com/account/settings.

LinkedIn: Linkedln võrgu pakkuja on LinkedIn Corporation, 2029 Stierlin Court, Mountain View, CA 94043, USA. Iga kord kui te kasutate ühte meie online teenustest, mis sisaldab LinkedIn funktsioone, luuakse ühendus LinkedIn serveritega. LinkedIn teavitatakse sellest, et te kasutate meie online teenuseid oma IP aadressi alt. Kui klõpsate oma LinkedIn kontole sisse logituna LinkedIn „soovitusnuppu", siis saab meie online teenuste kasutamist seostada teie ja teie kasutajakontoga. Soovime juhtida tähelepanu sellele, et online teenuste pakkujana ei saa meie mingit teavet edastatu andmete sisu ega selle LinkedIn poolt kasutamise kohta. Täpsema teabe leiate LinkedIn privaatsuspoliitikast aadressil https://www.linkedin.com/legal/privacy-policy

3. Isikuandmete kasutamine

Teie poolt meile edastatud isikuandmeid töötleme ja kasutame põhimõtteliselt ainult konkreetsel otstarbel. Selline otstarve hõlmab eriti järgmist:

 • Meie online teenuste pakkumine, täiustamine ja tugi: See hõlmab andmeanalüüse, kasutustrendide määratlemist, samuti kasutaja juurdepääsumustrite arvutusi ja statistikat.
 • Turundus: Teie isikuandmeid kasutatakse ainult turundusotstarbel, nagu näiteks küsitlused, loteriid või muud reklaamkampaaniad, juhul kui olete sellise kasutamisega nõustunud. Sellisel juhul säilitatakse teie andmeid kolm aastat, kui seadusega pole lubatud pikemaajaline säilitamine muudel põhjustel. Oma nõusoleku teie isikuandmete turundusotstarbel kasutamiseks võite igal ajal tühistada. Täpsem teave vt. punkt 5.
 • Uudiskirja postitamine: Kui te täidate veebivormi, et registreeruda meie uudiskirja saajaks, siis kasutame teie poolt antud andmeid üksnes selleks, et kontrollida, et teie olete viidatud meiliaadressi omanik ning soovite uudiskirja saada, meililisti koostamiseks ja meie uudiskirja kasutamise analüüsimiseks. Sellisel juhul säilitatakse teie andmeid kolm aastat pärast tellimuse lõpetamist, kui seadusega pole lubatud pikemaajaline säilitamine muudel põhjustel. Me kasutame teie andmeid muuks otstarbeks ainult siis, kui olete selliseks kasutuseks nõusoleku andnud.
 • Aruannete või muude teabematerjalide tellimine: Kui te tellite meilt aruandeid või muid teabematerjale, siis kasutatakse teie poolt esitatud isikuandmeid üksnes teie tellimuse töötlemiseks ja seejärel säilitatakse neid mitte kauem kui kolm aastat pärast viimase tellimuse saatmist. Tellimuste täitmiseks võime kasutada kolmandate isikute teenuseid, kellele me edastame teie andmed üksnes teie tellimuse täitmise otstarbel. Muul otstarbel kasutame teie antud isikuandmeid üksnes juhul, kui olete andnud meile oma nõusoleku.
 • Kontaktvormi kasutamine: Kui te kasutate päringute tegemiseks kontaktvormi, siis kasutatakse teie poolt kontaktvormil toodud teavet, sealhulgas teie kontaktandmeid, päringu töötlemiseks ja säilitatakse näiteks edaspidi tekkida võivate täiendavate küsimuste puhul kasutamiseks. Kui see on teie päringu jaoks vajalik, siis võime edastada teie isikuandmeid ka Wienerberger kontserni kuuluvatele teistele ettevõtetele (vt punkt 4) või asjassepuutuvatele kolmandatele isikutele. Teie isikuandmeid säilitatakse päringu töötlemise ajal ja maksimaalselt kolm aastat pärast töötlemise lõpetamist, kui seadusega pole lubatud pikemaajaline säilitamine muudel põhjustel.
 • Tööbörs: Töökohataotlused sisaldavad isikuandmeid (nt. elulookirjeldus, kontaktandmed jm.). Me võime kasutada selliseid isikuandmeid Wienerberger kontserni siseselt (vt. punkt 4), et otsustada töökoha taotleja sobivuse või taotlusele vastamise üle. Kui te ei esita selgesõnalist vastuväidet, siis säilitame andmeid maksimaalselt kolm aastat pärast viimast kontakti (välja arvatud juhul, kui seadusega on lubatud pikemaajaline säilitamine muudel põhjustel), et vajaduse korral taotlus hiljem uuesti üle vaadata.
 • Lepingute täitmine ja haldamine: Saabuvate tellimuste täitmiseks (eriti materjali tellimused) kasutame kolmandate isikute teenuseid, kellele me edastame teie andmed ainult teie tellimuse täitmise otstarbel. Selliste tehingutega eoses võidakse teiega meie kliendirahulolu uuringute või turu-uuringute raames edaspidi ühendust võtta. Kui esitate taotluse teie andmeid edaspidi kontakteerumiseks mitte kasutada, siis võtame seda kindlasti arvesse.
 • Õiguste ja vara kaitse: Kui meil on põhjust uskuda, et Pipelife Eesti AS, selle tarnijate ja klientide või kolmandate isikute õigusi ja vara on kahjustatud või võidakse kahjustada, siis võime kasutada ja edastada teie isikuandmeid selliste õiguste ja/või sellise vara kaitsmiseks. Lisaks jätame endale õiguse avaldada teie isikuandmeid seaduses ettenähtud või pädevate asutuste poolt tehtud korralduse alusel, kui see on vajalik nõuetekohase menetluse tagamiseks kooskõlas meie veebisaidil/-saitidel viidatud korraga ja eelnevalt nimetatud õiguste kaitsmiseks.
 • Andmekorrastus ja konsolideerimine: Aeg-ajalt võidakse kontrollida teie esitatud isikuandmete vastavust või neid konsolideerida (i) andmetega meie olemasolevates registrites (võrgus and väljaspool), (ii) õiguseellaselt üle võetud andmetega või (iii) muudest allikatest pärit andmetega.

4. Teie isikuandmete edastamine ja avaldamine

Sõltuvalt teie poolt taotletava toimingu tüübist (nt. tagasihelistamine, tellimuse esitamine, teenuse või teabe küsimine jms), võidakse teie andmeid vahetada tellimuse täitmisega seotud kolmandate isikutega (nt. postimüügiettevõtted, pangad jm.) või teiste Wienerberger kontserni kuuluvate ettevõtetega. Meilt võidakse nõuda isikuandmete avaldamist ka õigusaktide nõuete täitmiseks või õiguste ja kokkulepete jõustamiseks.

 • Andmete edastamine kolmandatele isikutele: Teatud tellimuste täitmiseks ja teatud teenuste pakkumiseks teeme koostööd väliste teenusepakkujatega (nt. ekspediitorid). Sellistel teenusepakkujatel on lubatud kasutada või edastada meie poolt kogutud ja töödeldud andmeid üksnes Pipelife Eesti AS tehtud tellimuse täitmiseks.
 • Kontsernisisene andmekasutus: Pipelife Eesti AS kuulub Wienerberger kontserni, rahvusvahelisse ettevõtete gruppi, millel on piiriülesed sisemised tööprotsessid, struktuurid ja tehnilised süsteemid. Me võime kasutada teie isikuandmeid Wienerberger kontserni siseselt ning vajaduse korral edastada need meie teistes riikides asuvatele ettevõtetele punktis 3 näidatud otstarbel ja kooskõlas käesoleva privaatsuspoliitikaga. Meie kontserniülesed andmekaitse suunised ja protseduurid on loodud viisil, mis tagab võrdselt kõrge tasemega andmekaitse kõigis riikides, kus me tegutseme. Meie kontserni ettevõtete täielik nimekiri on toodud aadressil https://www.wienerberger.com/contact või https://www.wienerberger.com/the-company/company-sites.
 • Vastavus seadustele ja samalaadsele kohustustele: Me edastame teie isikuandmed selleks, et (i) jõustada või täita pädeva asutuse poolt välja antud seadusi, määrusi, korraldusi või kohustuslikke meetmeid, (ii) tuvastada ja ennetada julgeolekuohtu, pettust või muud pahatahtlikku tegevust, (iii) kaitsta ja/või jõustada Pipelife Eesti AS või kolmandate isikute õigusi ja vara ning (iv) kaitsta meie töötajate ja kolmandate isikute õigusi ja isiklikku turvalisust.

5. Õigus teabele, õigus teie isikuandmete tagasivõtmisele ja kustutamisele

Teil on õigus küsida kirjalikku teavet meie salvestatud teie isikuandmete kohta. Lisaks on teil oma isikuandmete kasutamisega seoses õigus nende korrigeerimisele, kustutamisele, töötlemise takistamisele või piiramisele ning samuti õigus esitada kaebus andmekaitseasutusele. Palun esitage sellised taotlused ja muud küsimused punktis 7 toodud kontaktaadressil.

Kui te olete tellinud meie uudiskirja, siis saate oma tellimuse tühistada, klõpsates suvandil "Opt Out" („Loobu") või uudiskirjas oleval tühistuslingil või kasutades tellimuse lõpetamise meie veebisaidil. Kui soovite teie andmete salvestamiseks või kasutamiseks antud nõusolekut tagasi võtta, siis saate meile muidugi saata sellekohase meili punktis 7 toodud aadressil.

6. Andmete turvalisus

Pipelife Eesti AS rakendab teie isikuandmete konfidentsiaalsuse ja terviklikkuse tagamiseks väga erinevaid andmeturbemeetmeid. Kuid interneti olemust silmas pidades soovime juhtida teie tähelepanu tõsiasjale, et interneti kaudu andmete edastamisel võib esineda turvalünki (nt. e-posti teel suhtlemine) ning et andmeid pole võimalik kolmandate isikute juurdepääsu eest täielikult kaitsta.

7. Kontakt

Käesolevat privaatsuspoliitikat või teie andmete töötlemist puudutavate küsimuste korral võtke palun ühendust:

Pipelife Eesti AS
Põrguvälja tee 4, Lehmja küla, Rae vald
75306, Harjumaa, Eesti
+372 605 5160
pipelife@pipelife.ee

OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

Helistame tagasi

Helistame tagasi
Võtame teiega ühendust telefoni teel
E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel