Jaga:

Eelmonteeritud Põrandaküte: Kasulik Lahendus Investeerijatele Ja Elanikele

28. juuni 2023 | 6 min lugemist

Kuna nõudlus jätkusuutlike elamispindade järele Euroopas kasvab, otsivad ehitussektori huvirühmad lahendusi, mis kiirendaksid ehitusprotsesse. Üheks selliseks lahenduseks on tehases eelmonteeritud põrandakütte matid, mis on eriti sobilikud mitmekorruseliste elamuehitiste ja elamukomplekside puhul. Pipelife'i eelmonteeritud põrandaküte lahendus paigaldati hiljuti kaasaegsesse korterelamusse Varnas, Bulgaarias. See innovaatiline lahendus tagab elanikele energiasäästliku kütmise, pakkudes samas eeliseid paigaldamise kiiruses, kvaliteedis, ohutuses ja projekti investeeringute kokkuhoius.

Pipes for underfloor heating mats | Pipelife

KASUTA MUGAVUST JA ENERGIATÕHUSUST

Kui jalutate mööda Varna Kolmanda märtsi bulvarit, torkab silma kaasaegne kümnekorruseline uusehitis. Selles majas on 54 luksuskorterit, mis pakub oma uutele elanikele suurepärast elamismugavust ja energiatõhusust.

Kuna projekt pühendub innovatsioonile, jätkusuutlikkusele ja kvaliteetsetele ehituslahendustele, otsis kinnisvaraarendaja Globus 21 OOD esmaklassilisi torustikusüsteeme ja huvitus Pipelife'i pakutavast tehases eelmonteeritud vesi põrandaküttest.

Pipelife'i tehases eelmonteeritud põrandaküte hõlmab kõiki tavalise vesi kütte eeliseid, samas oluliselt lihtsustades ja kiirendades paigaldusprotsessi.

“Meie tehases eelmonteeritud põrandakütte lahendus võimaldas kinnisvaraarendajal pakkuda oma klientidele soodsamat kinnisvara investeeringut, samal ajal vastates tema ja tema klientide kõrgetele ootustele paigalduse, kvaliteedi, mugavuse ja käitamiskulude osas," võtab kokku Stanimir Neychev, Pipelife Bulgaaria müügiesindaja.

Installation of prefabricated hydronic underfloor heating in a state-of-the-art apartment building in Varna | Pipelife
Installation of prefabricated hydronic underfloor heating in a state-of-the-art apartment building in Varna | Pipelife

PAIGALDUSEAEG VÄHENEB KUNI 90%

Koos Globus 21 OOD esindajatega nõustas Stanimir uute korterite omanikke, selgitades erinevusi erinevate küttevõimaluste vahel, mis neile saadaval olid. Kuigi elamuprojekt võimaldas igal omanikul individuaalselt otsustada oma eelistatud küttesüsteemi üle, valis peaaegu 60% omanikest Pipelife'i põrandakütte.

See tähendas, et kogu teostust vajav põrandakütte pindala ulatus 2 700 ruutmeetrini – sellise põrandaküttesüsteemi tava paigaldus võtaks enamasti aega kuid. Pipelife'i tehases eelmonteeritud põrandakütte lahendus vähendas paigaldusaega vaid 17 päevani, pakkudes kliendile ajasäästu kuni 90%.

“Pipelife pakkus meile lihtsat paigalduslahendust. Nad olid samuti väga abivalmid ja vastasid igale meie küsimusele," meenutab Globus 21 OOD tegevjuht Emil Eftimov.

Installation of prefabricated hydronic underfloor heating in a state-of-the-art apartment building in Varna | Pipelife
Pipes for underfloor heating mats | Pipelife

KVALITEEDIKONTROLL A-ST O-NI

Kokku paigaldati 236 kohandatud eelnevalt tehases valmistatud põrandaküttematti, mis koosnesid 36 000 meetrist torust. Iga matt oli projekti täpsete spetsifikatsioonide kohaselt tehases kontrollitud keskkonnas kavandatud ja eelnevalt kokku monteeritud. Eelmonteeritud matid sisaldasid ka vajalikke ühendusi jaotus kollektoritesse, mis kõrvaldasid vajaduse lisatarvikute järele ja vähendasid paigaldusvigade riske.

Paigalduse ise viis läbi Pipelife Bulgaaria usaldusväärne äripartner. Tänu nende põhjalikule süsteemi tundmisele lahendati ühiselt kiiresti ja ilma viivitustega projektiväljakutsed, nagu kohapealsed kõrvalekalded esialgsest planeeringust. Tehases eelmonteeritud põrandakütte matid on modulaarsed, seega on toru pikkuste kohandamine uutele mõõtmetele kiire ja lihtne.

“Koostöö meie usaldusväärsete paigaldajatega tähendab, et projekti arendaja ei saanud mitte ainult esmaklassilise lahenduse, vaid neil oli ka täielik kindlus, et see lahendus viidi ellu täielikult sertifitseeritud ja kõrge kvalifikatsiooniga paigaldusettevõtte poolt," selgitab Pipelife'i äriarendusjuht Ivan Milenovic.

Lisaks ulatuvad Pipelife'i eelmonteeritud põrandakütte lahendused kaugemale mattidest ja torudest. Projekti vajaduste jaoks eelmonteeriti Pipelife'i tehases Botevgradis ka 31 kollektorkappi. Kapid tarniti täielikult eelmonteerituna ja rõhutesti läbinuna, nii et peale põrandakütte kontuuridega ühendamist saaks need kohe kasutusse võtta.

“Koostöö Pipelife'i meeskonnaga on sujunud väga hästi," rõhutab Eftimov. "Pakutud kvaliteet vastab täielikult meie ootustele. Ja näeme end kindlasti tulevikus taas Pipelife'iga koostööd tegemas."

Installation of prefabricated hydronic underfloor heating in a state-of-the-art apartment building in Varna | Pipelife
Installation of prefabricated hydronic underfloor heating in a state-of-the-art apartment building in Varna | Pipelife

LOOME INVESTORITELE LISANDVÄÄRTUST

Kolmanda märtsi bulvari uus mitmekorruseline korterelamukompleks tervitab oma elanikke juba sel suvel. Lisaks tehases eelmonteeritud vesi põrandakütte lahendusele on hoonesse paigaldatud veel kaks Pipelife'i esmaklassilist süsteemi.

Akustiline pinnase- ja kanalisatsioonitorude süsteem Master3Plus tagab heliisolatsiooni veesurve müra vastu hoones. Samas kasutati mitmekihilist RadoPressi torusüsteemi nii kuuma kui ka külma vee ja keskküte ühenduste jaoks, tagades vastavuse tööstusharu juhtivatele ohutus- ja hügieenistandarditele.

Samal ajal muutub Pipelife'i kütte ja jahutuse meeskond järjest hõivatumaks, kuna huvi tehases eelmonteeritud vesi põrandakütte vastu on enneolematult suur. Lahenduse kõrge paigalduskiirus, disaini paindlikkus ja suurepärane tehniline ja funktsionaalne usaldusväärsus on hinnatud mitte ainult kinnisvaraarendajate, vaid ka teiste teadlike klientide poolt.

“See oli meie esimene suuremahuline eelmonteeritud vesipõrandakütte projekt Bulgaarias, aga nüüd on info antud lahenduse kohta levima hakanud," järeldab Milenovic. "Investorid jagavad omavahel infot, kuidas oma projekte kõige paremini käsitleda, ja nad teavad ka, et kõrgkvaliteediline kinnisvara portfell meelitab kliente. Praegu on meil juba eelmonteeritud pinnakütte lahenduste tellimusi ainuüksi Bulgaaria turule üle 23 000 ruutmeetri ulatuses.”

KÜSI LISAINFOT

Helver Kaasik

Helver Kaasik

kütte- ja veelahenduste tootejuht

Sales

+372 501 7505

+372 501 7505

Jaga:

OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

Helistame tagasi

Helistame tagasi
Võtame teiega ühendust telefoni teel
E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel