Jaga:

Vesi Kiirgus Jahutus: Energiatõhus Kaitse Kuumuse Vastu

5 min lugemist

Praeguste prognooside kohaselt ootab Euroopat järjekordne kuum suvi. Paigaldusfirma Hermann Rosenberger on täiesti teadlik hiljutistest temperatuuri tõusudest ja sellest, kuidas leevendada selle tagajärgi klientidele. Ettevõte kavandas ja juurutas koos Pipelife Austriaga Steiermarki liidumaal ühepereelamu energiasäästliku jahutuslahenduse. Süsteem tugineb Pipelife'i tootevalikus olevatele kiirgussoojusel põhinevatele eelmonteeritud lae jahutuspaneelidele.

Hydronic Radiant Cooling for single-family house project | Pipelife

ENERGIASÄÄSTLIKUiD JAHUTUSLAHENDUSi VAJATAKSE ÜHA ROHKEM 

20. sajandi jooksul on aasta keskmised temperatuurid Austrias tõusnud ligemale 1,8 °C võrra. Kuumemad ja kuivemad suved, mille ööpäevane keskmine temperatuur ületab 30 °C, on viimastel aastatel muutunud lausa kaks korda tavalisemaks. Kasvavate kuumalainete tõttu on ülioluline kaasata praegustesse ehitusprojektidesse tõhusad ja säästlikud jahutuslahendused, et kaitsta tulevasi elanikke äärmuslike ilmastikuolude eest.

See strateegia ei hõlma ainult suuremahulisi elamu- või äripindu – energiasäästlikud jahutuslahendused on üliolulised igas suuruses hoonete jaoks. Hiljuti töötas Sinabelkirchenist pärit paigaldusettevõte Hermann Rosenberger GmbH koos Pipelife'iga välja energiasäästliku jahutuslahenduse Steiermarki liidumaa ühepereelamule. Kasutades ripplagedesse integreeritud kiirgussoojusel põhinevaid eelmonteeritud lae jahutuspaneele. Nendega jahutatakse nüüd kuumematel kuudel energiatõhusalt pere elu- ja söögituba.

MITMEKÜLGSED VALIKU VÕIMALUSED KLIENDILE

Austria Steiermarki maakonna projektis kasutati Pipelife'i eelmonteeritud vesi kiirguspaneele. Iga paneel koosneb toruregistritest, mis on kinnitatud galvaniseeritud terasest energiat juhtivale lehele. Selliseid paneele saab kasutada kütmiseks ja/või jahutamiseks peaaegu igas ruumis, kuhu on võimalik paigaldada ripplage.

Steiermarki maakonna ühepereelamuprojekti puhul soovis klient täiendavat jahutust ja selleks valisime välja eelmonteeritud vesi laejahutussüsteemi.
Elu- ja söögitoa lakke kavatseti lisaks paigaldada veel süvistatavad lae lambid ja rajavalgustid. Sellistel juhtudel sobivad eriti hästi Pipelife'i eelmonteeritud kütte-/jahutuspaneelid — kuna paneele on saadaval erinevates pikkustes, saab neid vastavalt vajadusele hõlpsasti kombineerida teiste laepaigaldistega.

Hydronic Radiant Cooling for single-family house project | Pipelife
Hydronic Radiant Cooling for single-family house project | Pipelife

LAHENDUStE PLANEERImise TUGI JA PIKAAJALINE KOOSTÖÖ

Jahutussüsteemi kavandas Pipelife Austria insener Günter Lutterschmied, kes tegi tihedat koostööd müügiesindaja Christian Gutmanni ja paigaldusfirma Hermann Rosenberger GmbH-ga. Mõlemad ettevõtted on varem edukalt koostööd teinud ka teistes ehitusprojektides, seda koostööd hindab väga paigaldusfirma tegevdirektor Herman Rosenberger.

"Pipelife'i planeerimistugi on meile eriti kasulik, sellele tugineme ühisprojektides alati hea meelega. Lisaks võimaldab hea isiklik kontakt meie töötajatega leida lahendusi ka kõige keerulisematele juhtumitele," selgitab Rosenberger.

LAEJAHUTUSEGA KAASNEB MUGAV SISEKESKKOND

Kokku kasutati ühepereelamu elu- ja söögitoas 25 eelmonteeritud laejahutuspaneeli pikkusega 1,5 ja 2 meetrit. Tänu kiirgusprintsiibile tagavad sellised paneelid kuumadel päevadel ühtlase jahutuse ilma ebameeldivat tuuletõmbust tekitamata.

Lae jahutussüsteem ühendati seitsme väljundiga roostevabast terasest kollektoriga. Eelmonteeritud laepaneelid ühendati kollektoriga eelisoleeritud mitmekihiliste komposiittorudega mõõtudega 20 x 2 mm. Eelisoleeritud torude kasutamine sellistes projektides võimaldab vältida energiakadusid ja tõstab veelgi süsteemi efektiivsust.

Kõik tooted tarniti Pipelife'i Grazi filiaali kaudu otse ehitusplatsile ning Hermann Rosenberger GmbH teostas laesüsteemi paigalduse 2023. aasta märtsis.

MITMEKÜLGSETE KASUTUSVÕIMALUSTEGA VESI KÜTTE- JA JAHUTUSPANEELID

Pipelife eelmonteeritud vesi kütte- ja jahutuspaneelid sobivad igat tüüpi hoonetele: büroodest ja eluhoonetest kuni tervishoiuasutuste ja avalike hooneteni.

Tänu suurele soojusülekande pinnale tagavad sellised süsteemid ühtlase temperatuuri reguleerimise ilma ebameeldiva tuuletõmbuse ja külmade kohtadeta – see on suur eelis õhkkütte süsteemide, näiteks kliimaseadmete ees. Lisaks töötavad vesi kütte- ja jahutussüsteemid madalamatel temperatuuridel, pakkudes suurepärast energiatõhusust ning neid saab hõlpsasti kombineerida alternatiivsete energiaallikatega, nagu maasoojuspumbad.

KÜSI LISAINFOT

Helver Kaasik

Helver Kaasik

kütte- ja veelahenduste tootejuht

Sales

+372 501 7505

+372 501 7505

Jaga:

OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

Helistame tagasi

Helistame tagasi
Võtame teiega ühendust telefoni teel
E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel