Jaga:

Müügihalli Effektiivne Küttesüsteemi Lahendus Läbi Betooni Südamiku Aktiveerimise

4 min lugemist

Kuna energiahinnad tõusevad, on efektiivsed küttesüsteemid nõutumad kui kunagi varem. Kui need võetakse juba ehitusfaasis arvesse, saavad hästi läbimõeldud süsteemid tulevikus vähendada energiakulusid. Nende kaalutluste alusel kasutati põllumajandustehnika müüja Lindner-i uues müügihallis betooni südamiku aktiveerimist. Selle lahenduse rakendamiseks kasutas ehitaja kvaliteetseid tooteid Pipelife'i valikust.

Concrete core activation slabs at the new sales hall in Hirnsdorf | Pipelife © Hermann Rosenberger GmbH

EFEKTIIVSEM ENERGIAKASUTUS

Kuigi betooni südamiku aktiveerimine on võrreldes teiste küttesüsteemidega endiselt uudne, on see muutumas üha populaarsemaks. Eelised on ilmsed: betoon kui ehitusmaterjal juhib mitte ainult soojust hästi, vaid salvestab ka seda; seega muutuvad alad, kus torud paigaldatakse, ise küttepinna osaks.

Madala eelsoojendustemperatuuri tõttu vajab betooni südamiku aktiveerimine ka vähem elektrit võrreldes traditsiooniliste küttesüsteemidega. Betooni südamiku aktiveerimine koos alternatiivsete energiaallikatega uute ehitiste korral muudab selle tõhusaks ja jätkusuutlikuks kütte lahenduseks tulevikuks. Jahutuslahendused ja kombineeritud kütte/jahutussüsteemid saab samuti käitada betooni südamiku aktiveerimisega.

Thermal Activation Installation Fa. Lindner © Pipelife Austria / Christian Guttmann

UUE MÜÜGIHALLI EHITUS

Lindneri ettevõte Hirnsdorfi linnas Austrias on alates 1959. aastast müünud põllumajandustehnikat, traktoreid, erilahendusega masinaid puu- ja viinamarjakasvatuseks ning keldri seadmeid. Lisaks sellele tegutseb ettevõte ka sõidukite hooldamisega ja töökojas on moodne diagnostika võimalus. Ettevõte on müünud ka peaaegu 30 aastat matkaautosid ja haagiseid.

Kasvava nõudluse rahuldamises haagiste ja töökoja teenuste järele ehitatakse praegu uus 1781 m² suurune hall. Kahe ehitusetapi käigus luuakse uued ruumid müügihallile, töökojale ja ladudele.

Ehitaja, Hermann Rosenberger GmbH Sinabelkirchenist, kasutab uue hoone kütmiseks betooni südamiku aktiveerimist, ning paigaldusprojekti planeeritakse ja viiakse ellu tihedas koostöös Pipelife'iga.

Kvaliteetsed Pipelife torud ja tööstuslikud kollektorid. Hirnsdorfis | Pipelife © Hermann Rosenberger GmbH

BETOONI SÜDAMIKU AKTIVEERIMINE PIPELIFE TORUDEGA

Täpselt nagu täpne planeerimine, on sobiva torumaterjali valik termilise ehituskomponendi aktiveerimise tõhususe jaoks otsustava tähtsusega. Lindneri halli ehituse käigus kasutati Pipelife FloorTherm portfelli komposiittorusid.

Nende kerge painduvuse tõttu on torudega töötamine paigaldajale lihtne. 0,2 mm paksune alumiiniumi keskkiht tagab kõrge temperatuuri-, rõhu- ja mõõtmete stabiilsuse.

Betooni südamiku aktiveerimise süsteemi ehitamine Hirnsdorfis toimus 2022. aasta mais ja kokku paigaldati betoonplaati 14 km FloorTherm torusid. Torude jaotamiseks kasutati tööstuslikke kollektoreid.

Süsteemi kavandamine kohandati iga soojendatava ruumi soovitud temperatuuride saavutamiseks. Müügisaalis, töökojas ja sanitaarruumides paigaldati torud 15 cm vahedega. Lao jaoks suurendati torude vahemaad 20 cm-ni.

Konsultatsioonidest kuni sobivate komponentide tarnimiseni ehitusprojektile pakkus Pipelife ka tuge betooni südamiku aktiveerimise arvutamisel ja planeerimisel (Pipelife LINK planeerimisteenus). Hermann Rosenberger, Rosenberger Installations GmbH tegevjuht, oli juba varasemates projektides Pipelifega koostööd teinud.

"Pipelife'i puhul hindan väga isiklikku kontakti oma tugipersonaliga ja planeerimisteenuse efektiivsust. Lisaks on tänasel keerulisel ajal, kus eksisteerib materjali nappus eriti oluline, et oleks partner, kes tarnib mulle minu projektide jaoks vajalikud tooted õigeaegselt," ütles Rosenberger.

KÜSI LISAINFOT

Helver Kaasik

Helver Kaasik

kütte- ja veelahenduste tootejuht

Sales

+372 501 7505

+372 501 7505

Jaga:

OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

Helistame tagasi

Helistame tagasi
Võtame teiega ühendust telefoni teel
E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel