Stormbox E: 100% taaskäideldud materjalist immutuskastid sademevee ärajuhtimiseks

20 mai, 2022 | Lugemisaeg: 4 min.

Pipelife`i kliendid on paigaldanud juba aastaid sademevee immutuskaste STORMBOX I ja STORMBOX II, STORMBOX on turul tuntud kiirelt ja kergelt paigaldatavate ning töökindlate ja vastupidavate immutuskastidena.

Nüüd anname teada vihmaveesüsteemide laienevast valikust – STORMBOX E. Uued STORMBOX E vihmaveejuhtimissüsteemi immutuskastid on valmistatud 100% taaskasutatud toorainest, toote kvaliteedi osas järelandmisi tegemata. 

STORMBOX E, on loodud selleks, et edendada ringmajandust ja minimeerida jäätmeid. 

Stormbox E retention crates in the warehouse of Pipelife Poland | Pipelife

taaskasuta, taaskäitle ja vähenda tarbimist - Roheline lahendus

Kui plasti taaskasutusele võtmise ilmne eelis on vähem plastjäätmeid, siis tuleb välja tuua ka teised sama olulised ja kasulikud keskkonna-, majandus- ja sotsiaalsed aspektid selle juures. Plasti taaskasutamine vähendab vajadust esmase toorme järele, mis vähendab ka tootmise keskkonnamõju. Teisese tooraine kasutamine tootmises nõuab vähem energiat ja langetab CO2 emissiooni. 

Ringmajanduse tähtsuse kasvades otsivad arendajad ja töövõtjad nii avalikus kui ka erasektoris võimalusi tagada, et nende projektid ei oleks mitte ainult funktsionaalsed, kuluefektiivsed ja usaldusväärsed, vaid ka jätkusuutlikud. Nende suundumuste kohaselt suurendab Pipelife pidevalt oma tootmises kasutatavate taaskasutatud materjalide hulka ning laiendab taaskasutatud ning taaskasutatavate toodete valikut. STORMBOX E vihmavee ärajuhtimislahendus on Pipelife'i uusim turule toodud toode, mis on valmistatud 100% ümberkäideldud toorainest.

Stormbox E retention crates can be stacked in multiple levels| Pipelife
Stormbox E soakaway crates in the warehouse of Pipelife Poland | Pipelife

MIKS EUROOPAS TAASKASUTATAKSE PLASTIJÄÄTMEID nii vähe? 

Plastjäätmetega võitlemiseks on Euroopa Liit seadnud endale ambitsioonika eesmärgi aastaks 2025 taaskasutada 50% ja aastaks 2030 55% plastpakenditest. See areng on aga ebastandardsete või madala kvaliteediga plastijäätmete tõttu aeglane. Aeglast edasi liikumist mõjutavad ka eelarvamused teisesest toorainest toodangu kvaliteedist. See takistab eriti plastide ringlussevõttu.

Kuigi uued sorteerimismeetodid ja -tehnoloogiad on oluliselt parandanud taaskasutatud tooraine kvaliteeti, ei ole teadlikkus nendest edusammudest piisavalt levinud ja lõppkasutajad ei ole seda ka veel täielikult aktsepteerinud.

«Siiani on levinud arvamus, et taaskasutatud plastist tooraine ei sobi kvaliteetsete toodete valmistamiseks või on kehvemate omadustega. Oleme aga tõestanud, et see seisukoht on vale, ” ütleb Pipelife’i tootearenduse juht Hielke Hoekstra. „Muidugi saab teha taaskasutatud plastist kvaliteetseid tooteid ja loomulikult tuleb taaskäideldud toorainet põhjalikult testida, seda on alati võimalik teha. ”

Stormbox E soakaway crates being installed | Pipelife
Esimeste klientide seas, kes valisid oma ehitusprojekti STORMBOX E, on Persán grupp – üks Kesk-Euroopa juhtivaid kodukeemia ja kosmeetika tootjaid.
A close up of Stormbox E retention crate | Pipelife

VÄiksem KESKKONNAMÕJU, SAMA KVALITEEt

STORMBOX E immutuskastid on valmistatud kõrgeima kvaliteediga 100% taaskasutatud toorainest. Toodete vastavusse viimiseks kõige kõrgematele rahvusvahelistele standarditele ja klientide ootustele, kulus ligi aasta intensiivset loomingulist tööd ja katsetamist.

"Võtsime juba aastaid end tõestanud Stormbox I tootedisaini, mida testisime taaskasutatud materjaliga ning katsetasime selle omadusi," kommenteerib Hoekstra. "Pärast rohket katsetamist jõudsime järeldusele, et tooraine kvaliteet on väga hea ja toote tehnilised omadused on võrdsed esmasest toorainest
valmistatud STORMBOX-iga."

Kasutusalad Maanteede, parklate, rohealade all sademevee ärajuhtimiseks
Materjal Polüpropüleen PP-B
Mõõdud (pikkus x Laius x kõrgus) 1,2 m x 0,6 m x 0,3 m
Immutusvee maht 206 l
Kaal 8,4 kg

Uue STORMBOX E mõõdud on 1200 x 600 x 300 mm ja selle maht on 216 liitrit. Kasutusala on sama, mis Stormbox I puhul - vihmavee kogumine ja immutamine haljasaladel, parklates ja mujal piirkondades, kus on vaja sademeveedrenaaži lahendusi. Erandiks on vaid alad, kus põhjavesi on kõrge või transpordikoormus eriti suur. Stormbox E eeldatav kasutusiga on 50 aastat.

"Meile on oluline, et kliendid ei tunneks erinevust, et neil ei tekiks täiendavaid väljakutseid taaskasutatud materjalidest valmistatud toodete paigalduse või omaduste osas," võtab Hoekstra kokku. "Vähemalt 90% kõigist immutuskastidega projektidest saab ellu viia kasutades STORMBOX E immutuskaste. Sellest on kasu ka omavalitsustele, kes soovivad üha enam jätkusuutlikke lahendusi projektidesse."

Ringmajandus ja usaldusväärne koostööpartner 

Alates turule toomisest on uus Pipelife'i STORMBOX E pälvinud suurt tähelepanu, eriti Poola klientide seas. Igasuguse sekundaarsest toorainest valmistatud kvaliteetse lahenduse edukas rakendamine ei muuda mitte ainult ehitust jätkusuutlikuks, vaid lükkab ümber ka ringmajanduse kohta käivaid eelarvamusi.

Esimeste klientide seas, kes valisid oma ehitusprojekti STORMBOX E, on Persán grupp – üks Kesk-Euroopa juhtivaid kodukeemia ja kosmeetika tootjaid. STORMBOX E eesmärk on hoida Persáni tulevane Lääne-Poola tootmisüksus veekahjustuste eest kaitstuna. Persán grupp on väga pühendunud ringmajanduse edendaja, näiteks on suur osa nende pakenditest valmistatud osaliselt taaskasutatud plastikust ja 2024. aastaks sisaldavad kõik Persáni pakendid vähemalt 50% taaskasutatud materjale. 

Jaga:

sarnased tooted

Stormwater product picture

Stormbox vihmavee immutusplokk

STORMBOX on lahendus sademevee kogumiseks, ära juhtimiseks ja maasse immutamiseks. Plokkide ehitus käib kinnitusklambritega.

Stormwater product picture

Stormbox II vihmavee immutusplokk

STORMBOX II on kõige uuem sadamevee kogumis-, ärajuhtimis- ja maasse immutamise lahendus. Plokkide ehitus on mitu korda kiirem, sest ühendused on klambriteta! 

võta meiega ühendust

Helistame tagasi

OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel