Green Team group portrait | Pipelife

Green team - Pipelife on valinud rohelise teekonna

Oleme seadnud enda toodetele kõrged kvaliteedi- ja keskkonnaalased nõuded:  meie tooted on pikaealised (torude eluiga on üle 50 aasta), 100% tootest peab olema  taaskasutatav, 100% tootmisprotsessi jääkidest kasutame oma tootmises, tootmisprotsessi jahutusvesi on ringlev.  Tänanaseks pärineb 100% elektrienergiast taastuvatest allikatest.  

Roheline mõtlemine ei piirdu aga vaid pakutavate toodete ja teenustega, vaid oleme toonud selle oma igapäevasesse tegevusse “seest-välja” põhimõttest lähtuvalt. Green Teami loomine on tõestus selle kohta, et jätkusuutlikud harjumused ei ole mitte ainult võimalikud, vaid need võivad olla ka positiivselt nakkavad.

Green Teami idee pärineb Pipelife juhilt Anti Oravalt, kes möödunud suvel kutsus kõiki töötajaid kaasa mõtlema, kuidas ettevõtet jätkusuutlikumaks muuta. Kutse tõi esmalt kokku 8 kõige vastutustundlikumat  töötajat erinevatest osakondadest. Tiim töötab agiilselt, nädalaste sprintidena, tekitades väikeseid kuid mõjusaid muudatusi. Iga tiimi liige panustab täpselt nii palju kui see parasjagu võimalik on, oma põhitöö kõrvalt. 

Green Team logo | Pipelife
Visuals for Green Team's "Take Care" campaign | Pipelife

TEADLIKKUS, UUED HARJUMUSED

Esimene idee mida rakendasime oli  ettevõtte tööohutuse kommunikatsiooni “Take care” laiendamine jätkusuutlikkuse valdkonnale. Lõime visuaalse kampaania, mis hariks  kolleege ressursside säästmise olulisuse teemal.

Seejärel  juurutasime jäätmete sorteerimise süsteemi. Seadsime kontorisse  viiest kastist koosneva sorteerimissüsteemi – hakkasime eraldi koguma pakendit, pandipakendit, olmeprügi, paberit ja biojäätmeid. Juhendasime töötajaid kuidas jäätmeid liigiti koguda ja nii mõnigi sai sellest innustust sarnane süsteem ka oma kodus kasutusele võtta.

Töökeskkonna parendamiseks asendasime kontoris kõik kunsttaimed päris taimedega ja hankisime  ka  “Click and Grow” nutikad taimekastid mis tagavad kontorilõunateks alati värsked maitsetaimed.  

Repaired wooden pallets | Pipelife
Recycling containers set up  by the Green Team | Pipelife

KRAANIVESI ON JOOGIVESI

Traditsioonilised kontorite veeautomaadid nõuavad pidevat täitmist ja pudelite vahetamist, mille transport omakorda tekitab ebavajalikke süsiniku emissioone. Selle lõpetamiseks algatas Green Team ettevõtesisese kampaania “Eestis on kraanivesi joogivesi”. Paigaldasime  veeautomaadid ning Pipelife töötajad saavad nüüd tarbida otse kraanist tulevat külma, kuuma ja isegi mulliga vett. Veepudeleid pole enam vaja transportida, mis on lisaks CO2 emissioonidele vähendanud ka kontorikulusid. 

PIPELIFE ROHELINE TEEKOND JÄTKUB

See kõik sai teoks tehtud vaid 6 kuuga. Ees seisab suur töö taaskasutatud toorme suuremaks kasutuselevõtuks. Lähiajal loome kava oma tegevuspaigas Jüris liigilise loodusliku mitmekesisuse suurendamiseks.

Juba sel aastal uuendame sadeveesüsteemi oma laoalal, et välistada plastiosakeste ja teiste võimalike saasteainete sattumine keskkonda.

Hea meelega jagame oma kogemusi Green Teami toimimisest!

OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel