PVC NAL COEX JA COMPACT KANALISATSIOONITORUST

Käesoleva kirja eesmärk on aidata torutöödega kokkupuutuvatel inimestel paremini mõista PVC NAL kanalisatsioonitorudele kehtivaid standardeid, et seeläbi vältida olukorda, kus paigaldatakse standardile mittevastavaid tooteid.

PVC NAL täisseinaline (Compact) kanalisatsioonitoru EN1401-1

Turul on kasutusel juba aastaid kõigile tuttav täisseinaline (mittekihiline) PVC NAL kanalisatsioonitoru. Paigaldajatel ja tellijatel on selle toruga kogemus ja arusaam kuidas toode käitub paigaldamise ajal ja ka kuidas edasisel ekspluatatsiooni perioodil.

Torule kehtib just sellele torule ettenähtud standard EN1401-1.

PVC NAL mitmekihiline (Coex või ML) kanalistasioonitoru EN13476-2

Viimastel aastatel on torutootjad leidnud lahenduse kuidas toota odavamalt alternattiivset toru. Tulemuseks on toru mille välimus on tavainimese silmadele vahetamiseni sarnane kuid sisu ja omadused seda kahjuks mitte. Alternatiivne toru on tegelikult kolmekihiline ja keskmiseks kihiks on PVC-plast vahustatud kujul, mis muudabki toote hinda ja omadusi.
Toru on palju hapram ning nõuab tunduvalt hoolikamat käitlemist ning paigaldust kui täisseinaline PVC NAL kanalisatsioonitoru. Eriti tulevad toote nõrgad küljed välja külmal perioodil kus temperatuur on 0 kraadi lähistel või alla selle. Põhjamaades: Soomes, Norras ja Rootsis ei kasutata sellist toru üldse.

Torule kehtib just sellele torule ettenähtud standard EN13476-2

Kuidas ära tunda mitmekihilist toru:

Torul peab olema standard EN13476-2
 
Kui torul on EN1401-1 ja soovite kontrollida ega teid ei ole petetud, siis toruotsa vaadates on selgelt näha kolme kihti milledest keskmine on reeglina heledam.

Täisseinalist toru kutsutakse – Compact toruks

Mitmekihilist – Coex või ML (Multilayer) toruks

EN1401-1 – PVC NAL Compact kanalisatsioonitoru standard

EN13476-2 – PVC NAL Coex kanalisatsioonitoru standard

Torude omaduste erinevusest annab hea ülevaate lihtne löögikatse. Võtke üks Coex ja Compact toru ning lööge neid suure haamriga toru keskele enam-vähem võrdse jõuga, näetegi erinevat tulemust.

Pipelife Eesti AS valikus on nii Compact kui ka Coex PVC NAL kanalisatsioonitoru olemas ning otsuse kumba toru kasutada teeb tellija ise.

Küsi lisainfot

OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

Helistame tagasi

Helistame tagasi
Võtame teiega ühendust telefoni teel
E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel