Vėjo jėgainių parkas Mažeikiuose | Pipelife Lietuva

Leedu tuuleenergia infrastruktuuri arendamine

Kõikjal Euroopas toimuvad muudatused energiasektoris ja näha on kindlat eesmärki liikuda aina rohelisema energia poole ning eemalduda fossiilkütuste tarbimisest. Leedus, Mažeikiai piirkonnas ehitatakse uut 63 MW tuuleparki. Ambitsioonika energiataristu projekti üheks peatöövõtjaks on UAB Žilinskis ir Co, kes valis Pipelife'i kaablikaitselahenduse, et tagada uue tuulepargi toodetava rohelise energia usaldusväärne ja töökindel tarnimine kasutajateni.

REGIOONI SUURIM TUULEPARK

Mažeikiai vald asub Loode-Leedus, Läti piiri lähedal. Linnas elab üle 67 000 inimese ja see on Leedu suuruselt 8. linn. Taastuvenergia tootmine ei ole piirkonna jaoks täiesti uus asi, kuna praeguste tuuleparkide koguvõimsus on hinnanguliselt 53,6 MW. Uus projekt peaks aga praeguse võimsuse rohkem kui kahekordistama, suurendades oluliselt turul saadaoleva rohelise energia hulka.

Mažeikiai tuulepargi ehitustööd algasid 2020. aasta juulis teede infrastruktuuri ja melioratsioonisüsteemidega ning vundament rajati sama aasta sügisel. 80-miljoni euro suurune investeering plaanitakse lõpule viia 2022. aasta lõpuks.  

 

PIPELIFE PAKUB KAABLIKAITSE TÄISLAHENDUST

Kokku tarnis Pipelife Leedu projekti jaoks enam kui 117 km kaablikaitsetorusid. Neist ligi 8 km olid siledad, jäikusklassiga 1250N ja 1500N HDPE torud, mis paigaldati kinnisel meetodil ehk kaevikuta paigaldusmeetodil juba olemasoleva maa-aluse võrgu piirkonnas. Telekommunikatsioonivõrgus kasutati Pipelife 40 mm kaitsetorusid valguskaabli jaoks.

Tuuleelektrijaamade ühendamiseks transformaatoriga kasutati ligi 108 km Pipelife'i topletseinalisi HDPE torusid, mille jäikusklass on 750N. Pipelife'i topeltseinaga kaablikaitsesüsteem ühendab endas vastupidavuse ja paindlikkuse ning vastab täielikult riiklikele ja rahvusvahelistele kvaliteedistandarditele, tagades toite- ja andmevõrkude tulevikukindluse.

Gofruoti kabelių apsaugos vamzdžiai su movomis | Pipelife Lietuva
Lygiasieniai kabelių apsaugos vamzdžiai skirti montuoti uždaru būdu | Pipelife Lietuva

HEA KOOSTÖÖ JA AASTATE PIKKUNE USALDUS

Lisaks kõrgetele tootmisstandarditele, mis tagavad pika kasutusea ja töökindluse, valis projekti töövõtja UAB Žilinskis ir Co Pipelife oma koostööpartneriks ka tänu varasemale edukale koostööle.

Olles usaldusväärne koostööpartner oma klientidele juba kaks aastakümmet, on Pipelife selle aja jooksul tarninud torustikulahendusi projektidele üle kogu Baltikumi. Pole kellegile uudiseks, et ehitusprojektide puhul on õigeaegsed tarned üliolulised. Töövõtja hindas seda, et Pipelife on alati suutnud graafikujärgselt tarnida, isegi 2021. aasta toorainepuuduse ajal Euroopas. Eelnev edukas koostöö veenis UAB Žilinskis ir Co, et Pipelife on õige valik.

Trispalvė iš gofruotų kabelių apsaugos vamzdžių su mova | Pipelife Lietuva

olulised SAMMud ambitsioonika EESMÄRgi SUUNAS 

Leedu osaleb Euroopa rohelise kokkuleppe raames algatatud jätkusuutlikkuse programmis ja kavatseb 2050. aastaks üle minna 100% taastuvenergiale. Tuuleenergiast on saanud riigis juhtiv taastuvenergia allikas ja selle olulisus tõuseb. 2020. aastal pärines 26,8% kogu Leedu energiatarbimisest taastuvatest allikatest ja tuulepargid tootsid sellest üle 60%.

Mažeikiai tuulepark 14 turbiiniga on piirkonna suurim. Uus 63-MW elektrijaam on Loode-Leedus peamiseks kuluefektiivse ja taastuvenergia allikaks.

 

 

Jaga:

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

Helistame tagasi

OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel