Venemaa invasiooni mõjudest ehitussektorile

Anti Orav

Käimasolev Venemaa agressioon Ukraina vastu on uskumatu ja äärmiselt kahetsusväärne. Selle sõja mõju saabub Euroopasse ja Eestisse viitega. Kõigepealt jõuab see nendeni, kelle jaoks Venemaa ja Valgevene on olulised turud. Järgmine mõju tuleb läbi tarneahelate (toorained ja materjalid) tõrgete.

Kindlasti saavad mõju tunda ka need ettevõtted, kelle ukrainlastest töötajad kodumaad kaitsma siirduvad. Kõige selle otsese majandusliku mõju kõrval kannatavad suhted rahvaste vahel ning seeläbi üleüldine kindlustunne. Sellel saab olema mõju raha hinnale ning ka nõudlusele näiteks ehitussektoris. Millisel määral see juhtub, sõltub agressiooni kestusest ja lahendusest.

Meie ettevõtte tegevusele otsest negatiivset mõju turu vaatepunktist veel pole. Hanke poolel oleme kogu aeg hoidnud Vene ja Valgevene hankijate osakaalu madalana ning tänaseks on see nullilähedane. Kindlasti jätkub aga eelmisel aastal alanud globaalne materjalide hinnatõus, mis saab uut jõudu sõjast ja Venemaale kehtestatud sanktsioonidest. Kõige praegusel ajal käimasoleva õuduse juures on mõningane toodete hinnatõus ilmselt kõige väiksem mure.

Siin on aga mõtlemiskoht kõigile turuosalistele, eriti avaliku ja Euroopa raha kasutajatele ehitussektoris.

Keda oma ostudega toetate? Kes on tegelikult ettevõtete taga, kellelt hangite või kust tulevad materjalid millest tooted on valmistatud?

Kes on tegelikult ettevõtete taga, kellelt hangite või kust tulevad materjalid millest tooted on valmistatud?

Loodame, et terve mõistus võidab õige pea ning sõda lõpeb. Oleme mõtetes Ukraina rahvaga.

Artikkel ilmus Äripäeva Ehitusuudiste lehes 03.03.2022. Allikas


Jaga:

OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

Helistame tagasi

Helistame tagasi
Võtame teiega ühendust telefoni teel
E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel