infra

Kanalisatsioonisüsteemid

Kanalisatsioonisüsteemid

Toodete valik koosneb reoveekanalisatsiooni väljaehitamiseks vajalikest torudest, liitmikest ja seadmetest, mille korrektne ja õige paigaldamine tagab sujuva ning tõrgeteta töö pikkadeks aastateks. Et võimaldada oma klientidele terviklikke lahendusi, pakume ka paljusid Pipelife’i kontserni ettevõtete või meie partnerite valmistatud tooteid üksikutest detailidest kuni terviklike süsteemideni.

Tooted

Pragma

PP korrugeeritud torud ja liitmikud

PP Pragma torud ja liitmikud isevoolse kanalisatsiooni jaoks. Torude sisepind on sile ja välispind korrugeeritud profiiliga. Saadaval on Pragma OD 160 kuni 630 mm ja Pragma ID 300 kuni 1000 mm. 

PLK_okładka-KZ-pvc

PVC torud ja liitmikud

Sileda sise- ja välisseinaga polüvinüülkloriidist (PVC) torud ja liitmikud sobivad isevoolse kanalisatsiooni ehituseks. PVC Compact (SN8) valikus on torud läbimõõduga 110 kuni 315 mm. PVC Coex (SN8 ja SN4) valikus on torud läbimõõduga 110 kuni 200 mm. 

PE-PERC nuotekos

PE torud ja liitmikud

Lai valik PE 100 ja PE 100-RC materjalist torusid survetorustike rajamiseks. PE 100-RC materjalist  puurimistorusid kasutatakse paigladamiseks kinnisel meetodil.  PE survetorud on saadaval sõltuvalt diameetrist lattidena ja rullidena.

Šuliniai

Kaevud

Pipelife pakub laia valikut erinevaid PE ja PP keeviskaeve, valmiskaeve, käsitöö kaeve ja PRO moodulkaeve. Samuti valmistame ka eritellimusel kaevusid.

Pipelife academy koolitused

Läbi Pipelife Acdemy isevoolsete- ja survetorusüsteemide koolitused ja pane oma teadmised proovile eksamil!

Slegimines-lauko-nuotekos
Slegimines-lauko-nuotekos

Hüdrauliline arvutus

Kanalisatsioonivõrgu hüdraulilise arvutusega määratakse torustiku mõõtmed. Arvutus algab iga võrguosa arvutusvooluhulga määramisega:

Qt – vooluhulk täistäitega torus
d – torustiku siseläbimõõt
i – torustiku lang
k – torukaredus (soovitame arvestada k = 0,25 mm, kuigi tegelik väärtus on kindlasti väiksem) 

Kanalisatsioonitorustikud on pealt kaetud vabavoolusängid, mis töötavad enamasti osalise täitega. Ümarristlõike eripära on see, et kui suhteline täide h/d ületab teatava väärtuse (0,813), hakkab hüdrauliline raadius R kahanema ning torustiku läbilaskevõime on suurim siis, kui ta ei ole veel päris täis. Ümarristlõiget iseloomustavaid suurusi olenevalt täitest on võimalik leida nomogrammilt 3. On näha, et voolukiirus on suurim h/d = 0,813 ning läbilaskevõime h/d = 0,95 puhul. Soovitatav arvutuslik torutäide h/d ≈ 0,7

Q/Qt – suhteline vooluhulk
V/Vt – suhteline voolukiirus
R/Rt – suhteline hüdrauliline raadius
h/d – suhteline täide mm/mm (vee sügavus torus jagatud siseläbimõõduga)

PVC NAL COEX ja Compact kanalisatsioonitorust

Selgitame PVC NAL kanalisatsioonitorudele kehtivaid standardeid, et vältida olukorda, kus paigaldatakse standardile mittevastavaid tooteid.

PVC torud
3D printer

PRO moodul-kaevud tagavad kanalisatsiooni-süsteemi tõrgeteta töö

PRO kaevude kasutuselevõtust võidavad nii tellija kui ehitaja. Aina rohkem asendatakse käsitsi valmistatud kaevud, moodulkaevudega.

Millisest materjalist peaks olema vastupidav survetorustik?

Et pakkuda vastupidavamaid, tugevamaid ja keskkonna-säästlikumaid lahendusi, on plasttoorme tootjad toonud turule uue toormaterjali PE100 RC.

Chamber product mood picture

Käsitsi toodetavad plastkaevud ja nende kohta esitatavad tugevusnõuded

Kui plastkaevude tõusu- ja teleskooptorude ringjäikus on nõutavast väiksem, võivad nad pinnase ja kõrge põhjavee surve all või liikluskoormuse mõjul deformeeruda ning võõrvett sisse lasta.

Võta meiega ühendust

kirjuta meile
OTSI
Otsi kõigist tootedokumentidest

Võta meiega ühendust

Saatke meile oma küsimused, tagasiside ja kommentaarid ning võtame teiega esimesel võimalusel ühendust

E-post
Võtame teiega ühendust e-posti teel